BRAMY

Brama garażowa segmentowa

Bramy segmentowe, zwane inaczej panelowymi to najczęstszy wybór klientów poszukujących solidnej bramy, czy to garażowej, czy przeznaczonej do hali produkcyjnej lub magazynowej. Bramy o konstrukcji panelowej mają wiele zalet, mogą być dostarczone w niemal dowolnym rozmiarze.
Oferowane przez nas produkty zapewniają maksymalne bezpieczeństwo ich użytkowania, bramy produkowane są zgodnie z obowiązującymi normami. Dzięki wykorzystaniu ocynkowanej blachy wypełnionej poliuretanową pianką o grubości 40 mm do produkcji paneli bram segmentowych nasze bramy zyskują wysokie właściwości termoizolacyjne i doskonałą izolację akustyczną.

Podstawowymi rodzajami bram segmentowych  są :

 • zautomatyzowane
 • obsługiwane ręcznie.

Korzystając z naszej oferty nie muszą czuć się Państwo ograniczeni wyborem tylko tradycyjnych i prostych modeli, posiadamy również bramy drewnopodobne, a fakt iż posiadamy włąsną lakiernie otwiera przed państwem wiele możliwości!
Dzięki ochronie palców Finger Protection, mamy pewność iż brama nie przytrzaśnie nam palców podczas ręcznego jej otwierania lub zamykania.

Rodzaje zabezpieczeń

    Do najczęściej wybieranych rodzajów zabezpieczeń należą:

 

 • zabezpieczenie na wypadek pęknięcia sprężyn, które gwarantuje, że brama nie opadnie niespodziewanie nawet jeśli pękną sprężyny – jest to standardowe wyposażenie wszystkich rodzajów bram

 

 • zabezpieczenie na wypadek zerwania linki – standardowe zabezpieczenie bram przemysłowych, które zapobiega przed gwałtownym opadnięciem bramy w przypadku zerwania linki

 

 • rygiel zabezpieczający bramę przed włamaniem – standardowe wyposażenie przed intruzami

 

 • fotokomórki chroniące przed przypadkowym zgnieceniem – dodatkowe zabezpieczenie montowane w bramach z napędem elektrycznym, brama otwiera się w momencie, gdy jakaś przeszkoda znajdzie się w promieniu fotokomórki.

Zastosowanie

W budynkach mieszkalnych, garażach wolnostojących, pomieszczeniach gospodarczych.

Zalety naszych bram

Solidna i bezpieczna konstrukcja

Solidność konstrukcji i Twoje bezpieczeństwo to nasze priorytety. Każda brama zbudowana jest z materiałów od najlepszych dostawców, a zastosowane rozwiązania dbają o bezpieczeństwo Twoje, Twojej rodziny oraz Waszego domu.

Szybka dostawa i montaż

Wiemy, że czasami czas jest najważniejszy. Dlatego zawsze możesz u nas kupić najpopularniejsze wymiary bram od ręki. Robimy też wszystko, aby nasze bramy dało się w zamontować w jak najkrótszym czasie.

Trwały mechanizm otwierania

Wybieramy najlepszych – dlatego mechanizmy otwierania w naszych bramach pochodzą wyłączenie od dostawców, będących liderami rynku. Obliczone na tysiące cykli będą Ci służyły przez lata.

Dystanse teflonowe

Dystanse teflonowe, które utrzymują bramę w osi oraz zapobiegają kantowaniu się bramy. Uchwyt dolny jest aluminiowy z regulacją.

Dodatkowe zalety
 • Uszczelki boczne
 • Uszczelka dolna trzy komorowa
 • Uchwyt dolny do naciągania linki regulowany
 • Blacha ocynk 1,5 mil na prowadnicach
 • Napędy światowych producentów
 • Pięcioletnia gwarancja
Oszczędność miejsca

W dzisiejszych czasach liczy się każda sekunda i każdy metr. Produkowane przez nas bramy segmentowe są tak kompaktowe jak to możliwe, aby oszczędzić cenne miejsce zarówno w Twoim garażu, jak i na podjeździe.

Uniwersalne zastosowanie

Produkujemy bramy we wszystkich wymiarach, również nietypowych. Nasze bramy mogą być wykorzystywane zarówno w domach, jak i obiektach handlowych, czy przemysłowych, a także garażach jedno i dwustanowiskowych.

Wysoka estetyka

Dzięki własnej lakierni jesteśmy w stanie zaproponować bramę w dowolnym kolorze tak, aby jak najlepiej pasowała do Twojego domu. Oprócz tego oferujemy szereg popularnych kolorów i wzorów oklein.

Trwałe zawiasy

Umieszczenie trzonka zawiasu od wewnątrz pozwala uniknąć problemów z pozycjonowaniem zawiasów

Przejście śruby przez cztery grubości stali zapewnia trwałość ich konserwacji i unika stosowania w przypadku wzmocnienia

Izolacja

Panel o grubości 40mm wypełniony bezfreonową pianką pouliretanową. Obwód bramy chroni system trwałych uszczelnień
(uszczelki między panelami, górne, dolne oraz boczne), który obniża utratę ciepła z garażu oraz tłumi hałas.

Elastyczność

Brama produkowana na indywidualny wymiar. Różne typy prowadzeń umożliwiają
zamontowanie bramy w nowych jak i istniejących już budynkach.

Dodatkowe wyposażenie

Do wyboru szeroka gama dodatków takich jak okna, panele przeszklone czy wentylacyjne,
drzwi serwisowe, dodatkowe zamki i inne podnoszące komfort użytkowania bramy.

Obsługa

Brama ręczna łatwa w obsłudze poprzez zastosowanie wału napędowego wraz ze sprężynami skrętnymi równoważącymi ciężar bramy (dostępny także system sprężyn naciągowych). Natomiast zastosowanie automatu elektrycznego sprawia, iż wygodnie wjeżdżamy do garażu nie będąc narażonym na niesprzyjające warunki pogodowe.

Brama garażowa rolowana

 

Bramy rolowane to najlepszy wybór tam, gdzie przede wszystkim liczy się bezpieczeństwo, a dodatkowo
nie ma zbyt wiele miejsca. Zbudowane w kompaktowy sposób bardzo łatwo dopasować do każdego garażu
czy bramy, a możliwości rozbudowy o systemy automatyki i sterowania sprawiają, że jest to bardzo
popularne rozwiązanie w wielu zastosowaniach.

Bezpieczeństwo

Wykonane z najwyższej jakości stali i aluminium, z dbałością o detale, nasze bramy zapewniają komfort i poczucie bezpieczeństwa, a dodatkowo mogą być wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia.

Kompaktowość

Oszczędność miejsca jest jedną z najważniejszych zalet naszych bram rolowanych. Dzięki konstrukcji, która zwija bramę na wał umieszczony nad wejściem można ją zamontować w prawie każdym miejscu.

Uniwersalność

Bramy rolowane znajdują dziesiątki, jeśli nie setki zastosowań. Przede wszystkim są stosowane w garażach i domach jako bramy, ale również w drzwiach i oknach, witrynach sklepowych czy balkonach.

Profile bram

Każda brama rolowana składa się z pewnej liczby połączonych ze sobą profili. W zależności od rodzaju zastosowanych profili brama otrzymuje określone cechy i zalety, takie jak podwyższona izolacyjność cieplna, wytrzymałość, czy prędkość działania.

Listwa dolna

Listwa (profil) dolny o wysokości 77 mm i grubości 18 mm zbudowany z wysokogatunkowych blach aluminiowych, następnie lakierowanych.

Wyposażenie dodatkowe

Poniżej prezentujemy 4 typy praktycznych profili specjalistycznych stanowiących opcjonalne wyposażenie naszej bramy rolowanej.